Dış Ticaret ve Girişim Sermayesi Bülteni No:63
2 Mart 2022
Cameralyze 3 Milyon Dolar Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

2019 yılında kurulan Cameralyze; Heaventures ve Hatcher’dan 3 milyon dolarlık değerleme üzerinden yatırım aldı. Kamera görüntülerini analiz eden ve teknolojisini herkesin erişebileceği şekilde bir platform olarak sunan girişim, aldığı yatırımı ABD pazarındaki işletmelere ulaşmak için kullanacağını açıkladı. Şirketin rakiplerine karşı en büyük avantajı, “no-code” bir platform olarak, firmaların kendi akışlarını görsel bir arayüz üzerinden, istedikleri gibi tasarlaması. Böylece, firmalar kendi sorunlarına yönelik, özel çözümler geliştirebilmekte.

https://webrazzi.com/2022/02/21/cameralyze-3-milyon-dolar-degerleme-uzerinden-yatirim-aldi

 

Yerli Girişim Brandefense 600 Bin Dolarlık Yatırım Aldı

Siber güvenlik alanında dijital risk koruma hizmeti sunan Brandefense, TechOne VC liderliğinde 600 bin dolarlık yatırım aldı. 2019 yılında Ankara’da kurulan Brandefense, internette topladığı verileri analiz ediyor ve kullanıcılara risk oluşmadan önce uyarılar veriyor. Girişim aynı zamanda, güvenlik teknolojileri ile entegre çalışarak, anlık ve sürekli istihbarat imkanı da sunuyor. Girişim, dört farklı ülkede 130’dan fazla markaya hizmet veriyor. Yeni yatırım ile MENA bölgesindeki finans, savunma sanayi, üretim ve e-ticaret şirketlerine ulaşmayı hedefliyor.

https://egirisim.com/2022/02/22/dijital-risk-koruma-cozumleri-sunan-yerli-girisim-brandefense-600-bin-dolar-yatirim-aldi/

 

Jobtogo 400 Bin Dolarlık Değerleme Üzerinden Yatırım Alarak Tohum Yatırım Turunu Tamamladı

2020 yılında kurulan girişim 400 bin dolar değerleme üzerinden yatırım alarak, tohum yatırım turunu tamamladığını açıkladı. Yatırım turunda, Angel Effect, Multikan ve diğer bazı melek yatırımcılar rol aldı. Şirketlerin esnek yapılara sahip olmaması ve nitelikli işgücüne erişim sıkıntısı vb. sorunlarına çözüm üretmek için yola çıkan jobtogo yeni nesil bir hizmet-çözüm entegratörü olarak çalışıyor.

https://webrazzi.com/2022/02/25/sirketlerin-freelancerlar-ile-calismasini-kolaylastiran-jobtogo-400-bin-dolar-degerleme-ile-yatirim-aldi

Yurt Dışı Gelişmeler

 

Dijital Sağlık Platformu MindMaze 105 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

İsviçre merkezli SaaS tabanlı dijital sağlık platformu MindMaze, Concord Health Partners liderliğindeki yatırım turunda 105 milyon dolarlık yatırım aldı. Böylece girişimin aldığı yatırım tutarı 340 milyon doları geçti. MindMaze, hastaların tedavisi için dijital değerlendirme yapan bir nöroterapötik platform olarak öne çıkıyor. Girişim, aynı zamanda, sinirsel rahatsızlıkları gidermek için, tıbbi, sanal gerçeklik ürünleri geliştiriyor. MindMaze, aldığı yatırımı küresel pazara açılmak ve Ar-Ge çalışmalarını hızlandırmak için kullanacağını açıkladı.

https://news.crunchbase.com/news/brain-startups-venture-parkinsons-alzheimers/

Elektrikli Ticari Kamyon Üreticisi Volta Trucks, 260 Milyon Dolar Yatırım Aldı

2019 yılında kurulan İsveç merkezli Volta Trucks, Luxor Capital liderliğindeki C serisi finansman turunda 260 milyon dolarlık yatırım aldı. Böylece, girişimin değerlemesi 490 milyon dolar seviyesine ulaştı. Girişim, elektrikli ve sıfır emisyonlu ticari kamyon üretimi için çalışmakta. Volta Trucks, aldığı son yatırımı, elektrikli yük kamyonlarının 2022 sonunda seri üretimine başlamak için kullanmayı planlıyor. Girişim, mevcut durumda, henüz seri üretime geçmeden, beş binden fazla kamyon için, 1,36 milyar dolar civarında bir ön sipariş aldı.

https://webrazzi.com/2022/02/21/elektrikli-kamyon-ureticisi-volta-trucks-260-milyon-dolar-yatirim-aldi

 

Hindistan Merkezli Neobank Niyo, 100 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Kullanıcı sayısını her geçen gün yaklaşık 10 bin kişi olarak artırdığı söylenen yeni nesil banka Niyo, C serisi yatırım turunda 100 milyon dolarlık yatırım aldı. Hindistan’da 2015’de kurulan girişim dijital birikim hesapları ve bankacılık hizmetleri sağlıyor, varlık yönetim aracı şeklinde çalışıyor. Niyo, farklı ihtiyaç alanlarına yönelik; Niyo Global, Niyo Money Niyo Bharat, NiyoX Digital SA, Niyo Students Card ve NiyoX Salary Account vb. ürünler sunmakta.

https://startupteknoloji.com/neobank-girisimi-niyo-100-milyon-dolar-yatirim-aldi/

 

Bu Hafta Açıklanan Ekonomik Veriler

Türkiye

22 Şubat 2022

Euro Bölgesi

21 Şubat 2022

23 Şubat 2022

ABD

22 Şubat 2022

24 Şubat 2022

 

Yasal Uyarı

İşbu içerik, yalnızca bilgilendirme amacıyla paylaşılmıştır. Yayımlandığı tarih itibariyle günceldir ve yeniden güncellenmesi planlanmamaktadır. Herhangi bir güvenceyi, finansal ürünü veya aracı, belirli bir yatırım veya stratejiyi tavsiye etmemektedir. İşbu içerik; herhangi bir yatırımın veya stratejinin değerine, karlılığına veya uygunluğa yönelik vergi, hukuk veya yatırım tavsiyesi sağlamamaktadır. Finansal Eksen, iştirakleri, temsilcileri ve çalışanları da dahil olmak üzere içerikte mevcut olabilecek hatalardan, uyumsuzluklardan, tutarsızlıklardan veya içerik nedeniyle tarafınızca alınan herhangi bir eylemden sorumlu tutulamaz. İşbu içerik ve içerik kapsamında paylaşılan tüm bilgi, belge ve görsellere ait fikri mülkiyet hakları Finansal Eksen’e aittir. Finansal Eksen’in yazılı izni alınmadan kopyalanamaz, yayınlanamaz çoğaltılamaz, değiştirilemez veya kullanılamaz.

Finansal Eksen | GGI

https://www.finansaleksen.com.tr/

https://www.facebook.com/financialaxis/

https://www.linkedin.com/company/finansal-eksen/

Bu makaleyi beğendiniz mi? Hemen paylaşın.

Finansal Eksen