Dış Ticaret ve Girişim Sermayesi Bülteni No:85
15 Ağustos 2022
Agave Games’e 7 Milyon Dolarlık Tohum Yatırımı

Yerli oyun girişimi Agave Games 7 milyon dolarlık tohum yatırım turunu tamamladı. Girişim, alınan 7 milyon dolarlık yeni yatırımı ekibini büyütmenin yanı sıra önümüzdeki 18 ay boyunca hem iOS hem de Android platformları için casual bulmaca oyunları geliştirmek için kullanacak.

https://egirisim.com/2022/08/10/yerli-oyun-girisimi-agave-games-balderton-capital-liderliginde-7-milyon-dolar-yatirim-aldi/

 

Yin Yang Games’e 1 Milyon Dolarlık Yatırım

NFT koleksiyon ve blockchain servisleri geliştiren yerli bir NFT oyun şirketi olan Yin Yang Games, 1 milyon dolar yatırım aldı. Aldığı yatırımla birlikte geliştirmekte oldukları NFT Kart Oyunu Reincarnation’ı fonlayacak olan Yin Yang Games, eş zamanlı olarak farklı sektörlere yönelik yeni ürün ve servisler geliştirmeyi de hedefliyor. Yin Yang Games, oyun ve blockchain alanlarında sürdürülebilir ürün ve servisler geliştiren bir oyun stüdyosu olarak hizmet veriyor.

https://www.teknolojioku.com/basin-bulteni/yerli-oyun-sirketi-yin-yang-games-1-milyon-dolar-yatirim-aldi-62f3945f777f4519087bec7d

 

Malty’e 2.4 Milyon Liralık Tohum Yatırımı

Sürdürülebilir gıda teknolojileri girişimi Malty, tohum yatırım turunda 2,4 milyon TL yatırım aldı. 2021 yılında kurulan Malty, malt bazlı sağlıklı atıştırmalıklar üretiyor. Malty 1 kg ileri dönüşüm hammaddeyle 1 en az 1.000 litre su kullanımının önüne geçiyor. Alınan yeni yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan Malty kurucuları, hedeflerinin önce Türkiye pazarında akabinde de global pazarda sürdürülebilir ve fonksiyonel gıdalar geliştirerek hızla büyümek ve sürdürülebilir bir bakış açısı ile döngüsel gıda ekonomisi oluşturmak olduğunu dile getirdiler.

https://www.girisimhaberleri.com/malty-24-milyon-tl-yatirim-aldi/

 

Yurt Dışı Gelişmeleri

 

Superblocks, A Serisi Yatırım Turunda 37 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Geliştiricilerin işlerini kolaylaştırabilmek adına programlanabilen bir servis olarak yola çıkan Superblocks, A serisi yatırım turunda 37 milyon dolar yatırım aldı. 2021 yılında kurulan New York merkezli Superblocks, geliştiricilerin şirket içi özel uygulamalar oluşturabilmelerine ve zamandan tasarruf etmesine odaklanan programlanabilir bir platform sunuyor. Girişim, aldığı yatırımı, büyümeyi hızlandırmak ve operasyonlarını büyütmek için kullanacak.

https://techcrunch.com/2022/08/11/superblocks-secures-37m-to-help-companies-build-and-maintain-internal-apps/

Sağlık Odaklı Simülasyon Platformu FundamentalVr, 20 Milyon Dolar Yatırım Aldı

2012 yılında Londra’da kurulan FundamentalVr, 20 milyon dolar yatırım aldı. Böylece girişimin şimdiye kadar aldığı toplam yatırım 30 milyon dolara ulaştı. Bir SaaS platformu olan girişim, sanal gerçekliği (VR) dermal algı (haptic) ile bir araya getiriyor. FundamentalVR aynı zamanda, özellikle omurga cerrahisi ve ortopedik eklem ameliyatları için bir eğitim platformu olarak da konumlanıyor. FundamentalVr’ın müşterileri arasında ABD, İngiltere ve Almanya’daki eğitim araştırma hastaneleri bulunuyor.

https://www.forbes.com/sites/charliefink/2022/08/11/this-week-in-xr-fundamentalvr-series-b-roomba-household-spy/?sh=7282ee7b7dbe

Geek+ 100 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Robot teknolojileri alanında hizmet veren girişimlerden biri olan Geek+, E1 serisi yatırım turunda 100 milyon dolar yatırım aldı. Böylece girişimin değerlemesi 2 milyar dolara ulaştı. 2015 yılında kurulan Çin merkezli Geek+, depo, fabrika ve tedarik zinciri yönetimi için otonom mobil robotlar geliştiriyor. Geek+ tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 100 milyon dolarlık yatırım, global büyümenin yanı sıra Ar-Ge çalışmaları için kullanılacak.

https://www.parcelandpostaltechnologyinternational.com/news/automation/geek-closes-us100m-financing-round.html

 

Bu Hafta Açıklanan Ekonomik Veriler

Türkiye

10 Ağustos 2022

Euro Bölgesi

12 Ağustos 2022

ABD

10 Ağustos 2022

 

 

 

 

 

 

 

 

Yasal Uyarı

İşbu içerik, yalnızca bilgilendirme amacıyla paylaşılmıştır. Yayımlandığı tarih itibariyle günceldir ve yeniden güncellenmesi planlanmamaktadır. Herhangi bir güvenceyi, finansal ürünü veya aracı, belirli bir yatırım veya stratejiyi tavsiye etmemektedir. İşbu içerik; herhangi bir yatırımın veya stratejinin değerine, karlılığına veya uygunluğa yönelik vergi, hukuk veya yatırım tavsiyesi sağlamamaktadır. Finansal Eksen, iştirakleri, temsilcileri ve çalışanları da dahil olmak üzere içerikte mevcut olabilecek hatalardan, uyumsuzluklardan, tutarsızlıklardan veya içerik nedeniyle tarafınızca alınan herhangi bir eylemden sorumlu tutulamaz. İşbu içerik ve içerik kapsamında paylaşılan tüm bilgi, belge ve görsellere ait fikri mülkiyet hakları Finansal Eksen’e aittir. Finansal Eksen’in yazılı izni alınmadan kopyalanamaz, yayınlanamaz çoğaltılamaz, değiştirilemez veya kullanılamaz.

 

Finansal Eksen | GGI

https://www.finansaleksen.com.tr/

https://www.facebook.com/financialaxis/

https://www.linkedin.com/company/finansal-eksen/

Bu makaleyi beğendiniz mi? Hemen paylaşın.

Finansal Eksen